Od ponad 25 lat leczymy choroby oczu i wykonujemy okulary dla naszych pacjentów.

W klinice Visus znajdziesz swojego nowego okulistę

Leczymy wszystkie schorzenia oczu

Wykonujemy pełne badanie okulistyczne, oznaczając wady wzroku (krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm) oraz wykrywając m.in. stożek rogówki, zaćmę, jaskrę, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD), odwarstwienie siatkówki.

Ciągłość leczenia

Od kilkunastu lat współpracujemy z zespołem tych samych lekarzy, aby zapewnić naszym pacjentom ciągłość leczenia. Daje to pacjentowi gwarancję z jednej strony odczuwania mniejszego stresu, a z drugiej – uzyskania często lepszych wyników leczenia.

Mamy wykwalifikowanych lekarzy

Nasi lekarze mają stopnie naukowe oraz ustawicznie podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w sympozjach i konferencjach naukowych.
 

U nas żaden pacjent nie jest anonimowy

Dzięki ciągłości leczenia u tego samego lekarza prowadzącego oraz rodzinnej atmosferze panującej w naszej poradni żaden pacjent nie czuje się u nas anonimowo, a lekarz ma dostęp do pełnej historii choroby.

Zadzwoń już teraz i umów się na wizytę:

517-831-341

Pamiętaj, że w nagłych przypadkach przyjmiemy Cię tego samego dnia!

Lekarze

Dr n. med. Maria Dalz

współzałożyciel i kierownik medyczny firmy Visus

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Kierownik medyczny Kompleksu Okulistyczno-Optycznego Visus. Wieloletni lekarz kliniczny. Pracując w Katedrze i Klinice Okulistyki w Poznaniu, uzyskała I i II stopień specjalizacji z zakresu okulistyki. Za pracę doktorską pt. „Ocena epidemiologiczna występowania wad wzroku u dzieci i młodzieży miasta Poznania” otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Poznania. Uczestniczka licznych szkoleń i kursów okulistycznych, zwłaszcza z zakresu jaskry, zarówno w kraju, jak i za granicą. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (sekcji soczewek kontaktowych, sekcji strabologicznej) oraz European Contact Lens Society of Ophthalmologists. Jako jedna z niewielu okulistów w Poznaniu swoim pacjentom dobiera wszystkie rodzaje soczewek kontaktowych, w tym soczewki twarde i miękkie na stożek rogówki.

Dr Renata Moskalewicz

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Uzyskała dyplom w 1989 roku. Pracując w Katedrze i Klinice Okulistyki w Poznaniu, uzyskała I i II stopień specjalizacji z zakresu okulistyki. Coroczny uczestnik szkoleń, konferencji i zjazdów okulistycznych. Od 1991 roku pracuje w Poradni Okulistycznej Visus. Zajmuje się tu zarówno osobami dorosłymi, jak i dziećmi do 3. roku życia. Leczy z powodzeniem już trzecie pokolenie pacjentów. Specjalizuje się w leczeniu jaskry oraz w doborze soczewek kontaktowych. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (sekcji soczewek kontaktowych, sekcji strabologicznej) oraz European Contact Lens Society of Ophthalmologists.

Dr Magdalena Liska

Absolwentka Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Po ukończeniu stażu lekarskiego wiele lat pracowała na stanowisku asystenta w Klinice Okulistycznej w Poznaniu. W tym czasie uzyskała z wyróżnieniem II stopień specjalizacji z zakresu okulistyki. Od 16 lat pracuje w Poradni Okulistycznej NZOZ Visus. Przyjmuje dorosłych i dzieci od lat 3. Przez cały okres pracy zawodowej stara się na bieżąco uczestniczyć w zjazdach, szkoleniach i kursach doskonalących zarówno w kraju, jak i za granicą. Szczególnie interesuje się zagadnieniami związanymi z jaskrą, soczewkami kontaktowymi i chorobami tylnego odcinka oka.

Dr n. med. Katarzyna Manyś-Kubacka

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W latach 1985–2007 pracowała na etacie asystenta w Katedrze i Klinice Okulistycznej w Poznaniu, gdzie uzyskała specjalizację II stopnia w zakresie okulistyki oraz stopień naukowy doktora nauk medycznych. W tym czasie odbyła wiele staży naukowych, m.in. roczny staż w Uniwersyteckiej Klinice Okulistycznej w Lyonie. Autorka i współautorka prac naukowych opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych. Obecnie specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób siatkówki (AMD, retinopatia cukrzycowa, zamknięcia naczyń siatkówki) i chorób błony naczyniowej (zapalenia, zmiany rozrostowe).

Dr n. med. Magdalena Gaca-Wysocka

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który ukończyła w 2005 roku. W latach 2007–2012 odbywała staż specjalizacyjny w Katedrze i Klinice Okulistyki w Poznaniu, gdzie miała styczność z trudnymi problemami okulistyki zarówno dorosłych, jak i dzieci. Od 2009 roku jest członkiem PTO i Euretina. W 2010 roku ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, w 2012 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Od 2013 roku pracuje na stanowisku starszego asystenta w Oddziale Okulistycznym Szpitala Miejskiego w Poznaniu.

Dr n. med. Magdalena Dalz

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który ukończyła w 2009 roku. Od 2012 roku pracuje na stanowisku młodszego asystenta w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. W 2016 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu za pracę pt. „Ocena narządu wzroku u dzieci młodzieży z nieswoistym zapaleniem jelit”. Jest członkiem Sekcji Rogówki, Powierzchni Oka i Soczewek Kontaktowych Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Kontaktologicznego Lekarzy Okulistów (European Contact Lens Society od Ophthalmologists (ECLSO )Coroczny uczestnik szkoleń, konferencji i zjazdów okulistycznych. Na swoim koncie ma wystąpienia na sympozjach oraz publikacje naukowe.

Godziny przyjęć

Nasi lekarze przyjmują od poniedziałku do soboty w dwóch gabinetach – na ul. Święty Marcin 18 oraz przy ul. Ratajczaka 8.
Aby zapoznać się z dokładnym harmonogramem godzin pracy Twojego lekarza przejdź na stronę harmonogram godzin przyjęć.

Dlaczego jesteśmy specjalistami

Wykonujemy:



Dodatkowo w naszym gabinecie wykonujemy specjalistyczne badania:


Pamiętaj o profilaktyce

dla 40-latków

Czy jesteś osobą krótkowzroczną? Czy w Twojej rodzinie są bliscy cierpiący z powodu jaskry? Sprawdź, czy ten problem nie dotyczy również Ciebie! czytaj więcej

dla 50-latków

Czy jesteś osobą nadwzroczną? Czy chorujesz na nadciśnienie tętnicze, miażdżycę lub masz podwyższony cholesterol? A może masz problemy z czytaniem? Sprawdź, czy nie masz AMD – zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem!!!
czytaj więcej